خدمات مشاوره

اگر شما صاحب کسب و کار هستید یا مدیر عامل شرکت یا حسابدار یا … ، فرقی نمی‌کند؛ حتما به یک مشاور مالی با تجربه و آگاه در کنار خود نیاز دارید؛ مشاوری که خم و چم مسائل مالی را دیده باشد و برای هر کدام بتواند یک راهکار عملی ارائه کند.

ثبت درخواست خدمات
Harness Your Social Proof

برخی از خدمات رازبان حساب:

به موجب ماده ۶ قانون تجارت هر تاجری به استثناء کسبه جزء مکلف است دفاتر ذیل یا دفاتر دیگری را که وزارت عدلیه به موجب نظامنامه‌ قائم مقام این دفاتر قرار می دهد داشته باشد.

۱- دفتر روزنامه ۲- دفتر کل ۳- دفتر دارائی ۴- دفتر کپیه.

با استناد به مواد ۱۱ و ۱۲ قانون فوق دفاتر مذکور در ماده ۶ به استثناء دفتر کپیه قبل از آنکه در آن چیزی نوشته شده باشد باید توسط نماینده اداره ثبت شماره گذاری، امضاء و پلمپ شود.

تحریر دفاتر قانونی موضوع ماده ۶ قانون تجارت نیز باید مطابق با آیین نامه تحریر دفاتر قانونی انجام شود و صاحبان مشاغل موظفند آیین نامه اجرایی مربوط به نوع دفاتر، اسناد و مدارک و روش‌های نگهداری آنها اعم از ماشینی (مکانیزه) و دستی را رعایت کنند.

صاحبان تعداد زیادی از موسسات کوچک غیر انتفاعی و تجاری برای حسابداری خود از سیستم حسابداری دوطرفه استفاده نمی‌کنند و دلیل این کار هم اینست که اولا خودشان معمولا آشنایی به حسابداری نداشته و همچنین بودجه کافی برای استخدام حسابدار ندارند. اینگونه موسسات فعالیت‌های مالی روزانه خود را بصورت آماری و یک‌طرفه ثبت می‌کنند و به همین دلیل اسناد و مدارک آنها برای تهیه صورت‌های مالی، ناقص است. از طرفی چون این موسسات برای هر سال باید اظهارنامه مالیاتی تنظیم و ارائه کنند و همچنین سود و زیان و ترازنامه آنها باید مطابق اصول و موازین حسابداری دوطرفه باشد، لذا باید یک حسابدار از روی مدارک ناقص آنها، صورت‌های مالی را تهیه کند.

مطابق با ماده ۵۲ قانون مالیاتهای مستقیم درآمد شخص حقیقی یا حقوقی ناشی از واگذاری حقوق خود نسبت به املاک واقع در ایران پس از کسر معافیت‌های مقرر در این قانون مشمول مالیات بر درآمد املاک می‌باشد. درآمد مشمول مالیات املاکی که به اجاره واگذار می‌گردد عبارت است از کل مال‌الاجاره، اعم از نقدی و غیر نقدی، پس از کسر بیست و پنج درصد (۲۵%) بابت هزینه‌ها و استهلاکات و تعهدات مالک نسبت به مورد اجاره.

مشاوره
رازبان حساب

با رازبان حساب، حساب و کتاب کنید.

برای اطلاع از شرایط فروش اقساطی نرم‌افزارهای سپیدار و دشت به صفحات قیمت آنها مراجعه کنید.

قیمت نرم‌افزار سپیدار
قیمت نرم‌افزار دشت

برخی از خدمات مشاوره که در رازبان حساب ارائه می‌شود

رازبان حساب این امکان را دارد تا به پشتوانه دانش سازمانی خود انواع خدمات مشاوره‌ای متمایزی را ارائه و پشتیبانی کند.

مشاوره

تکالیف قانونی

تحولات در قلمرو فعالیت‌های تجاری و اقتصادی در دهه‌های اخیر با چنان سرعتی رخداده است که اداره واحدهای تجاری را به امری پیچیده بدل کرده است، لاجرم حکومت برای نظامند کردن و بهبود آن‌ها قوانین مربوط به آن‌ها را نیز دستخوش تغییر قرار می‌دهد.

مشاوره

مالی

گسترش روزافزون فعالیت‌های تجاری موجب گردیده است که مناسبات مالی، فرآیندها و شیوه‌های مدیریت علی‌الخصوص مدیریت مالی سازمان‌ها، هردم پیچیده‌تر شود. چنین است که تداوم فعالیت شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی را باید در داشتن منابع مالی کافی جستجو کرد.

مشاوره

مالیاتی

با تحولات اساسی و روز افزون در قلمرو فعالیت‌های تجاری و اقتصادی؛ تغییرات قوانین، آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های مربوطه نیز در جهت بهبود فرهنگ مالیاتی کشور بصورت مداوم در حال وقوع است، لذا وصول، معافیت و بخشودگی مالیات همه و همه باید بر اساس قانون باشد.

مشاوره

تهیه نرم‌افزار

شرکت‌های نرم‌افزاری در سال‌های اخیر تلاش وافری انجام داده‌اند با اسقرار سیستم یک‌پارچه، افزایش سطح اتوماسیون و کاهش تصدی‌گری نیروی انسانی کارایی سازمان‌ها را ارتقاء بخشند ولی معمولا سیستم‌ها قدرت محاوره با مدیران ارشد سازمان‌ها را پیدا نمی‌کنند.

بررسی جامع بسته‌ها، نسخه‌ها، سیستم‌ها و زیرسیستم‌ها

نرم‌افزارهای شرکتی سپیدار و فروشگاهی دشت

مشاهده و بررسی همه موارد